چمن زنی
 
Language
English پرشین  
 
 
   
 
   GIG Group
  
 

 ماشین چمن زنی یا Lawn Mower ماشینی است که با استفاده از یک یا چند تیغه گردان برای قطع سطح چمن در یک ارتفاع مشخص به کار می رود.

توان گردشی هر یک از تیغه ها ممکن است به وسیله نیروی دست تامین گردد که با راندن ماشین به سمت جلو تیغه های مکانیکی عمل خواهند کرد.همچنین ممکن است یک موتور الکتریکی و یا یک موتور احتراق داخلی برای چرخش تیغه ها به کار رود.برخی از ماشین چمن زنی شامل وظایف دیگر همچون کوددهی(mulching) زمین و یا جمع آوری ضایعات بریده شده چمن در یک کیسه باشد.

دوسبک اصلی تیغه ها در ماشین چمن زنی استفاده می شود:

ماشین چمن زنی که با استفاده از یک تیغه حول یک محور عمودی دوران می کند، که به آن چمن زن روتاری گویند.و نوع دیگر که از یک تیغه اضافه کمک می گیرد و حول یکمحور افقی گردش می کند که به سیلندر یا حلقه چمن زن معروف است.

انواع مختلفی از ماشینهای چمن زنی برای مقیاس و هدف خاصی وجود دارد.کوچکترین نوع آنکه توسط انسان کار می کند برای زمین چمن مسکونی کوچک و باغ مناسب است.نوع الکتریکی و یا احتراقی برای زمین چمن بزرگتر مناسب هستند.و ماشین چمن زن سواری برای زمین چمن بزرگ به کار می رود.و بالاخره بزرگترین ماشین چمن زن که از چند واحد چمن زن تشکیل شده بر روی تراکتور نصب شده و برای وسعت زیادی از چمن مانند زمین گلف و یا پارک شهری طراحی شده اند. توسعه ماشین چمن زن دستی به الکتریکی و سواری آغازگر توسعه آن به نوع روباتیک و خودکار گشته است.
برای مشهاده آخرین محصولات شرکت  به بخش محصولات مراجعه نمایید.

          تراکتورهیتنر کرواسی  پیشینه تراکتور  اندازه های تراکتور  انواع تراکتور  تراکتور کمر شکن باغی  ماشین چمن‌زن  کشاورزی   باغبانی  کود  

 

 

 

 

 
 

Gonabad Industrial Group (GIG) company     Copyright  GiG-co.com,  | Privacy Policy 

Design Engines System : www.Aber Shop.com